21 sierpnia 2017. imieniny: Joanna, Kazimiera, Franciszek

Ranking stron
- zagłosuj >>
Sport i rekreacja
Turniej Piłki Nożnej o Puchar Wójta Gminy Łaskarzew
12 zespołów walczyło na boisku w Zespole Szkół w Starym Pilczynie o Puchar Wójta 2017.

W niedzielę 23 lipca 2017 r. na boisku w Starym Pilczynie Klub Sportowy Snajper Sośninka zorganizował Turniej Piłki Nożnej o Puchar Wójta Gminy Łaskarzew. W rozgrywkach wzięło udział 12 zespołów, w tym ekipy z Warszawy i Lipska (k. Radomia). Zawodnicy postarali się o wysoki poziom sportowy i emocji do końca nie brakowało. Tytuł Mistrzowski po rzutach karnych wywalczyła drużyna BALDACCINI, pokonując w Finale AUTO LATINO.

12. Składak Team

W pierwszej fazie turnieju zespoły mierzyły się w trzech grupach eliminacyjnych. Po rozegraniu tej części, z zawodami pożegnały się zespoły Ave Krzywda, Składak Team, Sprzęgło Sosnowiec oraz Givova Pogromcy Poprzeczek.

W ćwierćfinałach, najbardziej zaciętym pojedynkiem było spotkanie Magsty z Returnem, którzy rozstrzygnęło się dopiero po rzutach karnych. Seria „siódemek” wyłoniła także jednego z finalistów. W meczu o trzecie miejsce piłkarze Magsta Auto Komis pokonali Gwiezdną Flotę 3:1. Decydujące starcie, podobnie jak kilka poprzednich, nie przyniosło rozstrzygnięcia w regulaminowym czasie gry. Dopiero po rzutach karnych Baldaccini pokonało Auto Lationo 3:1.

Królem strzelców turnieju został, z siedmioma trafieniami na koncie, Grzegorz Korycki (Baldaccini). Statuetkę dla najlepszego bramkarza odebrał jego kolega z zespołu Bartłomiej Alot, który nie wpuścił żadnej bramki, poza serią rzutów karnych. MVP turnieju wybrano Patryka Kisiela z Auto Latino.

Puchary, medale oraz nagrody wręczali wójt gminy Łaskarzew Marian Janisiewicz, przewodniczący rady gminy Jerzy Błachnio, radny powiatowy Marek Ziędalski.