21 listopada 2017. imieniny: Albert, Janusz, Konrad
  × strona główna
sławni ludzie z naszej gminy
  

Ranking stron
www.gmina.pl
- zagłosuj >>
Kultura i Oświata
Lato z Kulturą
Warsztaty pszczelarskie i garncarskie, zajęcia sportowo - rekreacyjne, akcja „Lato na wsi” z zajęciami plastycznymi i nie tylko, to propozycje Gminnego Domu Kultury w Starym Helenowie na ciekawe i aktywne spędzenie wakacji dla dzieci i młodzieży z terenu gminy Łaskarzew

WARSZTATY PSZCZELARSKIE


    15 lipca 2015 roku w Wiejskim Domu Ludowym w Sośnince i w Gminnym Domu Kultury w Starym Helenowie odbyły się warsztaty pszczelarskie dla dzieci. Zajęcia miały na celu zapoznanie najmłodszych mieszkańców z życiem pszczół i ich ogromną rolą , jaką pełnią  w środowisku naturalnym.

    Prowadzący warsztaty – Anna i Rajmund Kicmanowie, na początku wprowadzili dzieci w zaczarowany świat pszczół. Było trochę historii, opowieści o pracy pszczelarza, o życiu pszczół. Dzieci dowiedziały się jak wygląda podział ról i organizacja życia w pszczelej rodzinie. Następnie zademonstrowano dzieciom niezbędne pszczelarzowi narzędzia pracy. Każde z dzieci mogło przymierzyć strój pszczelarza. Dzieci mogły również obserwować żywe owady – zabezpieczone w klateczce transportowej. Kolejnym punktem zajęć była samodzielna budowa ula. Następnie dzieci samodzielnie wyrabiały świece z węzy pszczelej, które zabrały do domu. Na koniec wszystkie dzieci miały możliwość degustacji miodu, a przy okazji dowiedziały się o jego wartościach zdrowotnych. Warsztaty były doskonałą lekcją i zarazem fajną zabawą.ZAJĘCIA SPORTOWO -  REKREACYJNE

    W okresie wakacyjnym GDK w ramach kontynuacji zajęć prowadzonych przez Klub Sportowy Snajper zorganizował zajęcia sportowo- rekreacyjne dla dzieci z Gminy Łaskarzew. Zajęcia odbywają się na boisku przy Wiejskim Domu Ludowym w Budach Krępskich w każdą sobotę wakacji. Głównym celem zajęć jest propagowanie wśród dzieci aktywności ruchowej, zapewnienie kształtowania nawyku aktywnego wypoczynku.

Udział w zajęciach jest bezpłatny!


Wszystkich chętnych serdecznie zapraszamy!


Zajęcia z soboty 18 lipca przełożone na poniedziałek 20 lipca godz.16:00AKCJA LATO NA WSI TRWA

Za nami pierwsze tygodnie wakacji.

    Jak do tej pory udało nam się zrealizować zajęcia wakacyjne w Wiejskim Domu Ludowym w Sośnince. Trwają zajęcia w Domu Kultury w Starym Helenowie. Od poniedziałku 20 lipca rozpoczynają się zajęcia w Wiejskim Domu Ludowym w Budach Krępskich.

    27 lipca rozpoczną się zajęcia w Wiejskim Domu Ludowym Uścieniec - Krzywdza i Lewikowie. Szczegóły na plakatach i Facebooku.


    W tym roku oprócz stałych zajęć wakacyjnych, zorganizowane zostaną warsztaty pszczelarskie „Jak powstaje miód”, oraz w świetlicach w Budach Krępskich i w Starym Helenowie warsztaty garncarskie.


« powrót
 
SONDA
zobacz wyniki

<<   Listopad   >>
NiPoWtŚrCzPtSo
1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30

MAPA SERWISU
STATYSTYKA