21 listopada 2017. imieniny: Albert, Janusz, Konrad
  × strona główna
sławni ludzie z naszej gminy
  

Ranking stron
www.gmina.pl
- zagłosuj >>
Aktualności
Relacja z obchodów Święta Niepodległości w Łaskarzewie
11 listopada 2017 r., w 99. rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości, władze oraz mieszkańcy miasta i gminy zgromadzili się w Łaskarzewie, by wspólnie uczcić ten szczególny dla Polaków dzień - Narodowe Święto Niepodległości.


W tegorocznych obchodach, których organizatorem był Samorząd Miasta i Gminy wspólnie z Parafią Łaskarzew udział wzięli Burmistrz - Lidia Sopel-Sereja, Wójt - Marian Janisiewicz, Radni Rady Gminy i Miasta Łaskarzew, Zastępca Wójta – Sylwia Szopa, przedstawiciele organizacji i szkół Miasta i Gminy Łaskarzew z pocztami sztandarowymi, harcerze, strażacy oraz mieszkańcy.


Uroczystości rozpoczęły się przemarszem spod Domu Strażaka w Łaskarzewie do kościoła, a następnie wszyscy udali się do kościoła pw. Podwyższenia Krzyża Świętego, aby uczestniczyć w uroczystej Mszy św. sprawowanej w intencji Ojczyzny oraz tych, którzy oddali swoje życie za wolność i niepodległość Polski. Podczas mszy, przemówienie wygłosiła Burmistrz Miasta Łaskarzew - Lidia Sopel-Sereja.

W kościele odbyła się też część artystyczna, zaprezentowana przez uczniów Zespołu Szkół Nr 1 w Łaskarzewie. Po mszy, jej uczestnicy przeszli pod Pomnik Odzyskania Niepodległości "w Alejkach", gdzie przedstawiciele władz samorządowych, szkół, harcerze, strażacy i przedstawiciele organizacji złożyli kwiaty. Honor poległym za Ojczyznę, złożyły także liczne poczty sztandarowe.

Uroczystość uświetniała Orkiestra Dęta Zarządu Oddziału Gminy i Miasta ZOSP RP w Łaskarzewie, odgrywająca hymn oraz pieśni patriotyczne. Wśród nich nie zabrakło "Pierwszej Brygady" - ulubionej pieśni marszałka Józefa Piłsudskiego. 


fot. UG Łaskarzew, T. Rutkowski


« powrót
 
SONDA
zobacz wyniki

<<   Listopad   >>
NiPoWtŚrCzPtSo
1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30

MAPA SERWISU
STATYSTYKA